yöcup & oulurastit 18.9 2019

 Yöcupin ja oulurastien korjatut tulokset vol3.

Miesten yöcup:n kärjen osalta muutoksia. A_1 radalle korjattu Severin aika joka sama kuin A_2 voittajalla Aleksilla.  Todistetusti Aleksi leimasi ensin mutta EMIT näyttää samaa aikaa Severin kanssa.

 Kylmä keli hyydytti leimaisimia ja/tai EMIt:jä eli korjattavaa riitti. Muutama oikea hylsy löytyy myös.

Seuraavilla oli säätämissä yhteislähtöajoissa, ainoastaan viimeisen rastin aika korjattu, muut näkyy EMIT:n nollauksesta väliajoissa:  Ruotsalinen Keijo, Karjalainen Pasi, Haajanen Juha, Gregelä Heikki, Herva Tuomas, Sirviö Petri, Tuunanen Joona, Sillanpää Tommi & Elina, Airaksinen Risto.

Tiedossa on että Halosen Vesan, Kemppaisen Vesan, Gregelän Heikin ja Backmanin Saanan ajoissa on epäselvyyksiä, näitä korjattu tuoreimmalla kierroksella + Urpon tulos hyväksytty GPS datan perusteella

Pahoittelut viiveestä ja säätämisestä

 

 Tulokset 18.09.2019, korjauskierros 4 20.9 klo 15:32

 

 

Tulokset 18.09.2019 V4


 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

A_1_yöcuppi 5.1 km

  (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Similä Severi                                  37.47
   2. Salminen Teemu                                  40.58     +3.11
   3. Joona Tuunanen                                  45.17     +7.30
   4. Pihlajaniemi Janne                              45.52     +8.05
   5. Kotaniemi Juha                                  45.54     +8.07
   6. Aska Hannu                                      49.10    +11.23
   7. Rahja Mika                                      51.05    +13.18
   8. Vornanen Juha                                   54.14    +16.27
   9. Määttä Harri                                 54.20    +16.33
  10. Tommi Sillanpää                               56.25    +18.38
  11. Kaukua Jaakko                                   56.27    +18.40
  12. Annunen Petteri                                 56.29    +18.42
  13. Kinnunen Mikko                                  56.58    +19.11
  14. Jeskanen Juha                                 1.09.15    +31.28
  Hyl Hyyppä Jarmo                               Hylätty

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

A_2_yöcuppi 5.1 km

  (Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lammi Aleksi                                    37.47
   2. Lohi Kalle                                      37.50        +3
   3. Lohi Mikko                                      38.06       +19
   4. Karppinen Timo                                  38.15       +28
   5. Säkkinen Mika                                  38.22       +35
   6. Keränen Teemu                                  38.28       +41
   7. Rahko Sampo                                     39.38     +1.51
   8. Hyvönen Panu                                   41.57     +4.10
   9. Kosola Ville                                    44.24     +6.37
  10. Taulavuori Arttu                                44.53     +7.06
  11. Tohmola Mika                                    48.11    +10.24
  12. Kinnunen Juuso                                  54.16    +16.29
  13. Huuhka Kai                                      54.36    +16.49
  14. Risto Airaksinen                                56.52    +19.05
  15. Heikkinen Pasi                                1.00.03    +22.16
  16. Henri Pitkänen                               1.03.33    +25.46
  17. Niemelä Urpo                               1.04.29    +26.42
  18. Tuunanen Mikko                                1.08.11    +30.24
  19. Loukusa Markku                                1.08.18    +30.31
  20. Pasi Karjalainen                              1.19.46    +41.59

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km

  (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Haapasalo Harri                                 28.36
   2. Kemppainen Vesa                                 28.43        +7
   3. Halonen Vesa                                    30.13     +1.37
   4. Parkkinen Pekka                                 34.21     +5.45
   5. Järvenpää Raimo                              35.14     +6.38
   6. Jukka Oksman                                    36.18     +7.42
   7. Juha Haajanen                                   42.36    +14.00
   8. Mutka Kai                                       43.13    +14.37
   9. Tuomas Herva                                    44.51    +16.15
  10. Tuunanen Jari                                   46.13    +17.37
  11. Lukkarinen Olavi                                46.37    +18.01
  12. Tero Hanhineva                                  47.00    +18.24
  13. Lempinen Hannu                                  49.05    +20.29
  14. Topi Malinen                                    51.19    +22.43
  15. Joona Pesälä                                    51.24    +22.48
  16. Eemeli Tikkanen                                 55.54    +27.18

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

B2_miehet_yöcup 3.5 km

  (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Heikki Grekelä                                 30.15
   2. Fredriksson Kaj                                 31.52     +1.37
   3. Kariniemi Markku                                37.56     +7.41
   4. Juutinen Hannu                                  38.24     +8.09
   5. Tuohimaa Esko                                   38.28     +8.13
   6. Harri Posti                                     39.28     +9.13
   7. Petri Sirviö                                    42.40    +12.25
   8. Vainio Aimo                                     47.04    +16.49
   9. Väänänen Ari                                 50.30    +20.15
  10. Keijo Ruotsalainen                              55.04    +24.49
  11. Anttila Marko                                   58.13    +27.58

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

B1_naiset_yöcup 3.5 km

  (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Vuopio Aino                                     28.53
   2. Backman Saana                                   30.10     +1.17
   3. Palmi Sara                                      40.31    +11.38
   4. Tuunanen Marja                                  41.34    +12.41
   5. Mattila Orvokki                                 41.55    +13.02
   6. Hokajärvi Raili                                 43.59    +15.06
   7. Hämäläinen Emmy                              47.10    +18.17
   8. Karppinen Satu                                  50.38    +21.45
   9. Elina Sillanpää                                 50.41    +21.48
  10. Kuusrainen Anni                               1.17.09    +48.16

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

B2_naiset_yöcup 3.5 km

  (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Oksanen Maiju                                   29.10
   2. Sankelo Lotta                                   34.11     +5.01
   3. Hokkanen Anni                                   43.35    +14.25
   4. Niva Heini                                      51.27    +22.17

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

C_yöcup 1.8 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaatinen Ilona                                  32.34

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

C_oulurastit_naiset 1.8 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Arja Harjuautti                                 46.03

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

C_oulurastit_miehet 1.8 km

  (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Seppo Mattila                                   30.59
   2. Jorma Oikarinen                                 34.04     +3.05
   3. Markku Tolonen                                  46.04    +15.05
   4. Pekka Suomio                                    50.06    +19.07
   5. Kari Salminen                                 1.25.46    +54.47

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

B2_oulurastit 3.5 km

  (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ville Mikkonen                                  35.35
   2. Mika Aho                                        36.24       +49
   3. Jyrki Lämsä                                     40.52     +5.17
   4. Taneli Mikkola                                  41.43     +6.08
   5. Jukka Siirilä                                   48.24    +12.49
   6. Jemina Rissanen                                 52.04    +16.29
   7. Junnu Lukkari                                   52.24    +16.49
   8. Seppo Vainikainen                               53.29    +17.54
   9. Marko Andsten                                   55.47    +20.12
  10. Mikael Luukkonen                              1.01.14    +25.39
  11. Janne Pesälä                                  1.02.43    +27.08
  12. Juho Hirsimäki                                1.04.15    +28.40
  13. Esa Honkanen                                  1.52.28  +1.16.53

 

A_1_yöcuppi 5.1 km A_2_yöcuppi 5.1 km B_1_miehet_yöcuppi 3.5 km B2_miehet_yöcup 3.5 km B1_naiset_yöcup 3.5 km
B2_naiset_yöcup 3.5 km C_yöcup 1.8 km C_oulurastit_naiset 1.8 km C_oulurastit_miehet 1.8 km
B2_oulurastit 3.5 km oma_rata_oulurastit

oma_rata_oulurastit

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Matti Tölli                                   1.35.34