AM-yö 19.9 2018

PDF-tiedostoKilpailukutsu (29 kB)

 

 

 

Ilmoittautuminen: Viimeistään maanantaina 17.9.2018 klo 24 mennessä Irmaan.
Ongelmatilanteissa sähköpostitse jusunde@gmail.com AM-kisat eivät vaadi lisenssiä

Jälki-ilmoittautuminen kilpasarjaan sähköpostitse jusunde@gmail.com viimeistään ti 18.9.
Maksu käteisellä paikan päällä.

Vain Yö-cup osakilpailuun osallistuva sähköpostitse jusunde@gmail.com viimeistään ti 18.9. Maksu käteisellä paikan päällä.

Kuntoradoille voi ilmoittautua myös paikan päällä. Maksu käteisellä paikan päällä.
 

Osallistumismaksut: H/D 16- 20 10e, muut sarjat 16e/ kilpailija.
Kuntosarja ja pelkkä Yö-cup 10e.
 

Lähtö: Väliaikalähtönä - Oulurastitapaan, ensimmäinen lähtö klo 20.30.
 

Kartta: Tulostekartta 9/2018, 1:7500 / 2,5m

Leimaus ja ajanotto: Emit-ajanotto ns.Oulurasti-periaatteella.0-leimauksesta lähtö ja maalileimaus maalissa.

Palkinnot: Am-mitalit kolmelle parhaalle kilpasarjoissa

Pukeutuminen: Maasto-olosuhteissa, ei pesumahdollisuutta

Pysäköinti: Kilpailukeskuksen läheisyydessä Mietunperäntien varrella

Opastus: Haukiputaantieltä 847 Putaankyläntien risteyksestä

Navigointiosoite: Putaankyläntie 259

 

 

Toimihenkilöt:

Kilpailunjohtaja ja tiedustelut: Juha Sundelin 050 5649 486

Tiedottaja: Aki Saari p. 040 5430 259 /akisaari (at) gmail piste com

Ratamestari: Jukka Tienhaara

Valvoja: Markku Loukusa Iisu
 

Tulokset 19.9.2018



yö A-pitkä miehet 5,1km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Marko Vapa                    Suunta2000                       1:07:35          

yö A-lyhyt miehet 3,6km

(Lähti: 3, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

   1. Pulju Oula                    OK kunto OK                      1:14:44          
   2. Lukkarinen Olli-Pekka                                          1:21:27    +06:43
      Alhainen Petri                                                   kesk.          

yö C-rata miehet 2,1km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

H21 5,1km

(Lähti: 18, Keskeytti: 2, Hylätty: 4)

   1. Niemi Vili                    Paimion Rasti                      49:36          
   2. Viippola Aapo                 OuTa                             1:01:38    +12:02
   3. Tornberg Juho                                                  1:07:44    +18:08
   4. Hyvönen Panu                  Pohjant                          1:10:16    +20:40
   5. Alaperä Arttu-Pekka           SK Pohjantähti                   1:18:17    +28:41
   6. Seppänen Mika                 VaKa                             1:19:42    +30:06
   7. Määttä Harri                  LänRa                            1:19:51    +30:15
   8. Isokoski Erkki                VePo                             1:21:28    +31:52
   9. Inget Juha-Matti              PudU                             1:21:56    +32:20
  10. Hiltunen Juho                 ONMKY                            1:22:09    +32:33
  11. Lohi Kalle                                                     1:26:41    +37:05
  12. Säkkinen Mika                                                  1:29:29    +39:53
      Harju Teemu                   Koskelankylän Riento                hyl.          
      Keränen Teemu                 KaSu                                hyl.          
      Viippola Ilpo                 OuTa                                hyl.          
      Viippola Veeti                OuTa                                hyl.          
       Hietala Esa                  Pudasjärven Urheilijat             kesk.          
      Schroderus Santeri            SK Pohjantähti                     kesk.          

H35 5,1km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Suomala Ville                                                  1:40:04          
   2. Mäkelä Esa                    Iisu                             1:47:38    +07:34

H40 5,1km

(Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

   1. Annunen Petteri               Pohjant                          1:32:21          
   2. Nikkari Olli                  OsVa                             1:37:49    +05:28
   3. Alitalo Sami                  OsVa                             1:40:15    +07:54
   4. Mehtälä Jukka                 OsVa                             2:15:58    +43:37
       Pussila Tuomas               Suunta 2000                        kesk.          

H45 5,1km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Lämsä Jyrki                   Vesaisen Pojat                   1:22:12          
   2. Kaukua Jaakko                 HaHe                             1:32:14    +10:02
      Kela Marko                    OulRe                               hyl.          

H50 3,6km

(Lähti: 11, Keskeytti: 1, Hylätty: 2)

   1. Savolainen Jouni              Pohjant                            47:33          
   2. Alahäivälä Tapani             PudU                               50:34    +03:01
   3. Halonen Vesa                  Pohjant                          1:00:48    +13:15
   4. Fredriksson Kaj               Pohjant                          1:05:07    +17:34
   5. Vainio Aimo                                                    1:08:54    +21:21
   6. Holma Erkki                   OulRe                            1:15:30    +27:57
   7. Herva Tuomas                  Pohjant                          1:41:44    +54:11
      Konttajärvi Seppo             Vesaisen Pojat                      hyl.          
      Lempinen Hannu                                                    hyl.          
      Pietiläinen Ilpo              Pohjant                            kesk.          
      Grekelä Heikki                Pohjant                         ei aikaa          

H55 3,6km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Piispanen Reima               Haapaveden Urheilijat              58:02          
   2. Lotvonen Kari                 LaiVe                            1:04:53    +06:51
   3. Niemelä Urpo                  SK Pohjantähti                   1:05:02    +07:00
   4. Ruotsalainen Keijo                                             1:33:56    +35:54
      Härkönen Antti                PudU                                hyl.          

H60 3,6km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Tervo Arhi                    ONMKY                              58:31          
   2. Heikka Markku                 ONMKY                              58:58    +00:27
      Karppinen Jouko               VaKa                                hyl.          

H65 3,6km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Airaksinen Risto              OuTa                             1:00:56          
      Tuohimaa Esko                 ONMKY                               hyl.          

D21 3,6km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Rahko Saana-Maria             Pohjant                            42:43          
   2. Sankelo Lotta                 Pohjant                          1:01:12    +18:29
   3. Hokajärvi Raili               Pohjant                          1:07:07    +24:24
   4. Mattila Orvokki               Pohjant                          1:13:51    +31:08
      Backman Saana                 IinYr                               hyl.          

D35 3,6km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

D40 3,6km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Hokkanen Anni                 OYS/Vapari                         58:30          
   2. Kela Merja                    OulRe                            1:08:06    +09:36

D45 3,6km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lotvonen Arja                 LaiVe                              55:14          
   2. Palmi Sara                    KoskRi                           1:08:07    +12:53
   3. Holma Kaisu                   OulRe                            1:23:09    +27:55
   4. Laurila Sari                  SalRe                            1:36:38    +41:24

H70 2,1km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lukkarinen Olavi              Pohjant                            50:57          
   2. Sevon Niilo                   SalRe                              53:17    +02:20
   3. Mattila Seppo                 Koskelankylän Riento               59:51    +08:54
   4. Juutinen Hannu                Pohjant                          1:12:22    +21:25

H75 2,1km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Karjalainen Veikko            VaKa                             1:16:28          
      Pietiläinen Erkki             PeRa                                hyl.          

H85 2,1km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jäppinen Kyösti               Iisu                             2:05:05          

D50 3,6km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aikio Outi                    OYS/Vapari                       2:10:13          

D55 3,6km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Keränen Leila                 SalRe                            2:01:47          
      Jokikokko Tarja               OuTa                                hyl.          

D60 2,1km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kuusela Vappu                 VaKa                               55:01          

D70 2,1km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mattila Ulla                  Pohjant                          1:18:06          

D16 3,6km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jaatinen Ilona                HaHe                             1:42:50          

Kunto A-yö miehet 6km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Kunto B-yö naiset 5km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Kunto C-yö miehet 3km

(Lähti: 3, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

   1. Keränen Heino                 Saloisten Reipas                   35:17          
   2. Honkanen Esa                                                   1:48:27  +1:13:10
      Lukkari Junnu                                                    kesk.          

Kunto B-yö miehet 5km

(Lähti: 4, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

   1. Tahkola Mikko                                                  1:41:25          
   2. Tammela Simo                  HaHe                             1:58:41    +17:16
      Similä Jouni                  Pohjant                             hyl.          
      Ervasti Onni                  PeRa                               kesk.          

Kunto C - naiset 3km

(Lähti: 1, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

      Maunu Susanna                                                    kesk.          

Yö A-lyhyt Naiset 3,6km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Yö C - Naiset 2,1km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Oma rata1

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Oma rata2

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Oma rata3

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

D65 2,1km

(Lähti: 1, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

      Kela Mirja                    OulRe                              kesk.          

H16 3,6km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Similä Severi                 Pohjant                            57:07