Tulevat ottelut

Kausi 2022-2023

 

Naisten 1. divisioonaa pelataan kolmessa kymmenen joukkueen lohkossa, kaksinkertaisena turnausmuotoisena sarjana. Lohkojen 1. sijoittuneet nousevat yksittäisinä otteluina pelattavaan naisten Divariin kaudelle 2023-2024.

Lohkojen 2.-3. sijoittuneet karsivat paikasta naisten Divarissa. Joukkueet pelaavat ristiin toisen lohkon joukkuetta vastaan paras kolmesta systeemillä yksittäisinä otteluina. Otteluparien voittajat pelaavat naisten Divarissa kaudella 2023-2024.,

Lohkojen 9. sijoittuneet karsivat paikastaan sarjassa 2. divisioonan nousijajoukkueiden kanssa.

Lohkojen 10. sijoittuneet putoavat alueelliseen 2. divisioonaan kaudelle 2023-2024.

Lohkojen avausturnaukset pelataan 24./25.9.2022 ja runkosarja päättyy 12.3.2023.

Lohko A:

Classic II, Tampere
FBC Remix*, Isokyrö
Gunners, Tampere
HaHe*, Haukipudas
ISB, Ilmajoki
Papas*, Kajaani
SB Nivala*
SBT Papo, Parkano
SieSi*, Sievi
Team Sastis, Oulu

Lohko B:

AFC Campus, Turku
FBC Loisto Original, Turku
Northern Stars*, Espoo
Nystars*, Uusikaupunki
MIG, Tampere
Rangers*, Kirkkonummi
SalBa*, Rauma
SBS Tamppi, Tampere
SBS Wirmo Akatemia*, Mynämäki
Steelers*, Hämeenlinna

Lohko C:

Blackbirds*, Kerava
FB Factor*, Kontiolahti
LASB ed*, Lahti
O2-Jyväskylä II
Pelicans SB*, Lahti
RSS Panthers, Riihimäki
SB-Pro II, Nurmijärvi
SB Vantaa*
SBSV, Vantaa
Voima*, Imatra

*Nousukyvykäs joukkue

1. divisioona 

Runkosarjan otteluohjelma ja tulospalvelu A-lohko

 

HaHe:n omat pelit:

 

Su 16.10. Kajaani, Kajaanihalli

Klo. 12.30 SB Nivala - HaHe

Klo. 15.30 HaHe - Papas

 

Su 30.10. Isokyrö, Isokyrö Areena

Klo. 12.30 Classic II - HaHe

Klo. 15.30 HaHe - FBC Remix

 

La 19.11. Oulu, Nallisport

Klo. 11.00 Team Sastis - HaHe

Klo. 14.00 HaHe - ISB

 

La 10.12. Nurmo, Seinäjoki Qmax Arena

Klo. 14.00 HaHe - SBT PaPo

Klo. 17.00 Papas - HaHe

 

La 7.1. Kajaani, Kajaanihalli

Klo. 12.30 HaHe - SieSi

Klo. 17.00 SB Nivala - HaHe

 

Su 29.1. Ilmajoki, Ilmajoki-halli

Klo. 14.00 Gunners - HaHe

Klo. 17.00 HaHe SBT PaPo

 

Su 19.2. Sievi, Monitoimihalli 

Klo. 12.30 HaHe - Classic II

Klo. 17.00 FBC Remix - HaHe 

 

La 11.3. Kempele, Zemppi Areena (kotiturnaus)

Klo. 11.00 HaHe - ISB

Klo. 15.30 Team Sastis - HaHe