Seura palkitsi parhaitaan

16.12.2018

Palkitut yhteiskuvassa: (vas) Anni Mannelin, Jukka Ukkola, Arto Katajamäki, Mervi Hillukkala, Jussi Kanste, Maarit Kestilä, Kimi Mustonen, Juho Pahikainen, Markus Vittaniemi, Mauno Hanhela, Antti Erkkilä, Katja Erkkilä. (Juho Huttunen puuttuu kuvasta)
Vuoden nuori suunnistaja Ilona Jaatinen ja suunnistusjaoston pj. Juha Sundelin

Heitto palkitsi menestyneimpiä urheilijoitaan ja ansioituneimpia toimijoitaan palkitsemisillallisen yhteydessä.

Seuran johtokunta oli kutsunut paikalle, Heiton talolla keskiviikkona 12.12. pidettyyn tilaisuuteen, eri lajijaostojen edustajat, sekä luonnollisesti kaikki palkittavat urheilijat ja toimijat.

Seura palkitsee vuosittain SM- ja/tai kansainvälisellä tasolla menestyneitä urheilijoita, sekä huomioi, edesmenneen puheenjohtajansa Martti Siipolan nimeä kantavalla kiertopalkinnolla, esimerkillistä nuorta urheilijaa tai joukkuetta, joka omalla hyvällä esimerkillään on ollut edesauttamassa seuran ja lajinsa menestystä, toimintaa ja näkyvyyttä.
Vuoden toimija -diplomilla huomioidaan vuosittain seura-aktiivia, joka omalla pitkäaikaisella ja poikkeuksellisen merkittävällä työpanoksellaan on ollut edistämässä seuratoimintoja.

Huomioimiset:

Martti-lautanen, Anni Mannelin

  • sähköpyörätuolisalibandy, pelaaja / joukkueenjohtaja

Vuoden toimija, Katja ja Antti Erkkilä

Vuoden nuori suunnistaja kiertopalkinto: Ilona Jaatinen

Tilaisuudessa huomioitiin myös seuran väistyvää puheenjohtajaa Jukka Ukkolaa.

 

Palkitut urheilijat:

Mauno Hanhela, hiihtosuunnistus

  • MM 3. keskimatkat H70-sarja (USA)

Juho Huttunen, paini

  • SM 3, vapaap.

Juho Pahikainen, paini

  • SM 2, kr
  • junioreiden PM 2. kr
  • junioreiden SM 1. kr
  • 17-21v KLL 1.
  • junioreiden EM edustus

Kimi Mustonen, paini

  • kadettien SM 3. kr
  • kadettien PM 3. kr

Markus Vittaniemi, paini

  • kadettien SM 3. vapaap.

Masters-uimarit (mitaleita eri matkoilta)

Arto Katajamäki

  • 4 x SM 1. perhosuinti

Mervi Hillukkala

  • 3 x SM 2. sekauinti
  • 2 x SM 2. perhosuinti
  • SM 2. ja SM 3. vapaauinti

Maarit Kestilä

  • SM 2. ja SM 3. perhosuinti
  • SM 2. ja 2 x SM 3. rintauinti

Jussi Kanste

  • SM 3. selkäuinti
  • SM 3. sekauinti